وین رام

آموزش نصب رام ، فلش ، آپدیت گوشی های هواوی


 

قبل از نصب رام از موارد زیر اطلاع داشته باشید : 

آموزش نصب رام هواوی ( اندروید ۴ ، ۵ ، ۶ )


 

برای نصب رام های هواوی چندین روش وجود دارید که برای هر کدام از این روش های ابتدا باید داخل مموری کارت پوشه dload که حاوی update.zip یا update.app هست را داشته باشید و مموری را داخل گوشی قرار بدید . ( در صورتی که رامی که دانلود کردید پوشه dload را نداشت خودتان می توانید این پوشه را ایجاد کنید و فایل مربوطه را به داخل این پوشه انتقال بدید )

 

 

​روش 1 (Local Update) : هنگامی که گوشی شما روشن هست و به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید می توانید از طریق مسیر های زیر اقدام به آپدیت گوشی خود کنید البته توجه داشته باشید در بعضی گوشی ها مسیر آپدیت تفاوت جزئی دارد .


مسیر ها :

 

Settings -> About Phone -> System Update -> Local Update -> Confirm -> Upgrade

Settings -> System Updates -> SD Card Upgrade -> Confirm -> Upgrade

Settings -> Updater -> Menu -> Local Update

 

 

روش 2 (Project Menu) : این روش برای مدل های جدید تر هواوی (مدل های 2015 و جدیدتر) استفاده می شود برای انجام این روش شما می توانید کد

*#*#2846579#*#* شماره گیری کنید و سپس گزینه Software Upgrade را انتخاب کنید و بعد گزینه SD Card Upgrade رو انتخاب کنید و اقدام به نصب رام کنید .

 

 

 

روش 1 (سه دکمه) : بعد از انتقال پوشه dload حاوی فایل رام به مموری کارت و قرار دادن آن در گوشی ، کافیست گوشی را خاموش کرده و سه دکمه

ولوم بالا + ولوم پایین + پاور را به صورت همزمان نگه دارید تا مرحله نصب رام آغاز شود و در پایان باید عبارت Update Success یا Update Complete برای شما نمایش داده شود . ( با توجه به مدل گوشی محیط نصب رام متفاوت خواهد بود )


نکته : ( به جای خاموش کردن گوشی می توانید در صورت امکان باتری را خارج کرده و مجدد در جای خود قرار بدید )

 

 

 

روش 2 (ریکاوری مود) : این روش فقط برای گوشی هایی کاربرد دارد که رام های آن به صورت update.zip باشد و برای رام های update.app قابل استفاده نمی باشد .

 

برای انجام این روش ابتدا باید گوشی را به منوی ریکاوری مود ببرید و از داخل منوی ریکاوری با استفاده از گزینه apply update from sdcard فایل update.zip را از داخل مموری انتخاب کنید و منتظر باشید تا مراحل نصب رام تمام شود .

 

 

 

آموزش نصب رام هواوی ( اندروید  ۷ ، ۸ )


 

در اکثر گوشی های سری جدید هواوی برای نصب رام حداقل باید 3 مرحله انجام شود و پیشنهاد می شود در پایان مرحله دوم یعنی بعد از اتمام نصب Vendor Package یکبار گوشی را ریست فکتوری ( وایپ دیتا ) کرده و سپس مرحله سوم ( مرحله آخر ) را انجام دهید .

 

در گوشی های سری جدید هواوی اکثر رام های اندروید 7 و 8 از دو قسمت تشکیل شده اند که شامل فایل اصلی رام (update.app) و فایل وندور پکیج (update_hw_meafnaf.app) است و برای نصب باید مراحل زیر را انجام دهید .

 

حالت اول ( Normal Upgrade ) : زمانی که گوشی روشن است و به منو دسترسی دارید باید برای نصب رام مراحل زیر را انجام دهید :

 

1 ابتدا پوشه dload که فایل update.app یا update.zip داخل آن قرار دارد را به SD Card انتقال دهید ( در صورت نبود پوشه dload خودتان می توانید پوشه را بسازید و فایل اصلی رام رو داخل آن قرار دهید )

 

2SD Card را داخل گوشی قرار داده و وارد قسمت شماره گیر گوشی شوید و کد *#*#۲۸۴۶۵۷۹#*#* شماره گیری کرده و ابتدا گزینه Software Upgrade را انتخاب کنید سپس گزینه SD Card Upgrade را انتخاب کنید و Ok رو بزنید .

 

3- بعد از اتمام نصب فایل رام اصلی (update.app) این بار فایل Vendor Package را که معمولا با نام update_hw_meafnaf.app یا    update_hw_meafnaf.zip می باشد را همانند مرحله 1 داخل پوشه dload قرار دهید و به SD Card انتقال دهید و همانند مرحله  2 از طریق شماره گیری کد *#*#۲۸۴۶۵۷۹#*#* اقدام به نصب فایل Vendor Package کنید .

نکته : بعد از اتمام نصب فایل Vendor Package پیشنهاد می شود یکبار گوشی را به صورت دستی از قسمت تنظیمات یا ریکاوری مود ریست فکتوری (وایپ دیتا ) کنید .

 

4- بعد از اتمام مرحله 3 و ریست فکتوری مجددا مرحله 1 ( نصب فایل اصلی رام update.app یا update.zip ) را انجام دهید تا مراحل نصب رام به پایان برسد .

 

 

حالت دوم ( Force Upgrade ) : زمانی که گوشی روی لوگو گیر کرده و به منو دسترسی ندارید باید برای نصب رام مراحل زیر را انجام دهید :

 

برای نصب رام در حالتی که گوشی روی لوگو گیر کرده و بالا نمیاد می توانید با همان روش سه دکمه که در آموزش بالاتر نصب رام اندروید های قدیمی تر توضیخ داده شده اقدام به نصب رام کنید و مراحل 1 ، 3 ، 4 که بالاتر برای انجام در حالت Normal Upgrade گفته شد را انجام دهید یعنی ابتدا فایل اصلی رام (update.app) را نصب کنید سپس فایل وندور پکیج (update_hw_meafnaf.app) را نصب کرده و بعد مجددا فایل اصلی رام (update.app) را بر روی گوشی نصب کنید .

 

توجه : در صورتی که به جای پسوند app پسوند zip قرار گرفته باشد نیازی به اکسترکت نیست و به همان صورت اولیه فایل را به پوشه dload داخل SD Card انتقال دهید برای مثال اگه به جای update.app نام update.zip یا به جای update_hw_meafnaf.app نام update_hw_meafnaf.zip قرار گرفته بود نیازی به اکسترکت نیست و فایل را به همان صورت اولیه قرار دهید .

 

 

نکته مهم ( نصب رام اندروید 8 روی اندروید 7 ) : در صورتی که ورژن فعلی اندروید دستگاه شما 7 هست و قصد دارید دستگاه خود را به اندروید 8 آپدیت کنید حتما باید پسوند هر دوفایل رام اصلی و وندور پکیج با پسوند app باشد و باید به صورت update.app و update_hw_meafnaf.app باشد و در صورتی که با پسوند zip  فایل قرار گرفته بود حتما باید اکسترکت کنید و بعد فایل را به پوشه dload انتقال دهید .